Zpráva

Sledujte úspěchy mladých sportovců na olympiádě spolu s námi

24. června 2019

Den pátý - 27. 6. 2019 - den závěrečný

Poslední olympijský den se odehrával ve znamení finálových utkání, převážně v kolektivních sportech. Sportovci našeho kraje bohužel podlehli svým rivalům jak ve florbalu chlapců, tak v basketbalu dívek. Obě družstva si z finálových zápasů odnesly stříbrnou medaili. Nutno podotknout, že se naše baskeťačky bily do poslední setiny sekundy. Za dvoubodové ztráty stihly se zvukem píšťalky vystřelit na koš, který by byl za rozhodující 3 body, ale bohužel balón se v obruči dvakrát otočil a nakonec vyskočil pryč. Diváci při tomto posledním hodu skutečně ani nedýchali a děvčata za svůj výkon sklidily bouřlivé ovace.

Bronz vybojovali volejbalisté, kteří po prvním prohraném setu dokázali výsledek nakonec otočit a své středočeské soupeře porazit.

Celkově náš kraj za celou olympiádu vybojoval krásných 25 zlatých, 21 stříbrných a  16 bronzových medailí. V celkovém bodování mezi kraji jsme klesli na nepopulární 4. místo. Stejně jako na poslední letní olympiádě dětí a mládeže v Jihomoravském kraji.

Při závěrečném ceremoniálu výpravu vedl plavec Jakub Krischke, náš nejúspěšnější sportovec se svými šesti zlatými medailemi.

Děkujeme všem, kteří nám fandili a drželi pěsti ať už přímo na sportovištích, u televizních přenosů nebo na dálku v myšlenkách.

Den čtvrtý: 26. 6. 2019

Úspěšné tažení našich mladých sportovců nekončí. Plavec Jakub Krischke svou sbírku ZLATÝCH medailí rozšířil už na 6 v individuálních disciplínách a k tomu přidal další dvě, které získal ve štafetách. Díky těmto výsledkům není tedy překvapením, že plavci v kategorii chlapců zvítězili a pro náš kraj to znamená 20 bodů. Další zlatý kov si vystřílel ve vzduchové pistoli v mixu pár ve složení Eliška Kubešová a Jan Vildomec, kteří i přes závěrečnou velmi bouřlivou atmosféru v hledišti zachovali klidnou ruku a posledními excelentními střelami s hodnotami přes 10 bodů nakonec zvítězili. Neztratili se ani atleti s celkovým počtem 14 medailí. I v tomto sportu naši chlapci zvítězili a přinesli nám 20 bodů. Dnes je poslední den olympiády a na pořadu jsou finále kolektivních sportů. Náš kraj je na třetím místě, ale na druhého ztrácíme pouhý bod a na prvního bodů 8, takže dnešní den bude opravdu napínavý.

Držte nám pěsti ze všech sil!

Den třetí: 25. 6.

Také třetí den LODM přinášel pro naši výpravu úspěch za úspěchem. Medailovou sbírku nejvíce rozšířili plavci, kteří už stihli nasbírat 14 "placek". Nejúspěšnější je Jakub Krischke, kterému se na krku houpají už 4 zlaté! Jeho kamarádi Samuel Hübscher (2x zlato, 1x stříbro) a Tobias Kern (2x zlato) se za Jakubem drží v těsném závěsu. Krásný výkon včera předvedli také judisté, kteří si mezi týmy vybojovaly také kov nejcenější. Mezi olympijské vítěze se dále zařadil střelec Jan Vildomec, který nenašel přemožitele ve vzduchové pistoli a velmi nás potěšil také náš reprezentant v ne zrovna olympijské disciplíně, kterou je street art. Nikolas Haupt prý držel sprej v ruce podruhé v životě, nicméně porota jeho dílo ohodnotila jako nejlepší a tak si včera při slavnostním vyhodnocení také přišel pro zlatou medaili. Zacinkalo to také ve stolním tenise. Sice tady nebyly žádné zlaté, ale 4 bronzy a jedna stříbrná stačí na průběžné první místo u chlapců a třetí místo u děvčat.

V pořadí krajů jsme sice klesli na 4. místo, ale do konce olympiády zbývají ještě dva dny a na druhého ztrácíme pouhých 11 bodů.

Držte nám dál pěsti, naši mladí sportovci předvádí skvělé výkony.

Den druhý: 24. 6. 2019

V pondělí, tedy prvním sportovním dni, se našim reprezentantům velmi dařilo. Florbalistky i florbalisti zatím nezaznamenali jedinou prohru a svými výkony si mezi kraji už teď vydobyli pověst velmi nebezpečných soupeřů. Hezkými výsledky první den zakončili atleti, kteří získali jeden bronz v oštěpu a jedno stříbro v kouli. Pro jednu stříbrnou medaili si zaběhl také orientační běžec Jan Kroupa. Průběžné první místo nám zajistili plavci, kteří svými celkem šesti medailemi (2x stříbro, 4x zlato) získali polovinu našich dosavadních medailí. Famózní výkony předvedli naši sportovní lezci, kdy děvčata Karolina Gendová obsadila 2. místo a pro zlato si vylezla Markéta Janošová a skvělým časem 2:15 až na vrchol trasy vylezl za obrovského fandění Adam Adamovský, čímž si zajistil také zlatou medaili na krku.

V průběžném pořadí krajů jsme zatím na 3. místě se 146 body.

Den první: 23. 6. 2019

V neděli ráno vyrazila do Libereckého kraje výprava sportovců kraje Moravskoslezského čítající bezmála 300 mladých sportovců a trenérů.

Na slavnostní zahájení vedl naši výpravu bronzový olympionik a zároveň trenér našich střelců Martin Tenk.

Celým zahajovacím ceremoniálem provázel zlatý olympionik Aleš Valenta a olympijský oheň zapálila Eva Samková. Na závěr si všichni účastníci ještě užili koncert zpěváka Sebastiana a od zítřejšího rána se v Liberci, Jablonci nad Nisou a Bedřichově již naplno rozjedou medailová klání. Soutěžit se bude celkem v osmnácti sportech a jedné umělecké disciplíně – Street Artu.

Držte našim reprezentantům pěsti.

Celou olympiádu můžete sledovat na stránkách LODM, kde můžete mimo jiné vidět i fotografie, rozhovory či videa.

Jeden takový rozhovor o našem reprezantantovi si můžete přečíst přímo - Nikolas Haupt, disciplína StreetArt.

frame-scrollup